Puren izolace - strechy-slama.cz

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Nabízíme montáž nadkrokevního systému izolace PUREN.

Optimální ochrana před přehříváním v létě
- dobře zateplená střecha je rozhodující
- dobrá ochrana před přehříváním v létě znamená komfortní bydlení!

 
 

Proč Puren?
  • vysoké zatížení v tlaku, minimální nasákavost, nehoří, snadné opracování, výborné izolační vlastnosti, šetrný k životnímu prostředí, vhodný pro alergiky, odolný vůči plísni, pochozí

Co je to PIR?
Co je to PUR pěna?
  Polyuretanová pěna je makromolekulární materiál převážně na organické bázi. Vzniká vzájemnou exotermní reakcí polyadicí diphenyldiisocyanátu a směsí vícesytných polyéter a polyester alkoholů, aktivátorů, katalyzátorů, stabilizátorů, retardérů hoření, vody a pomocných nadouvadel. Vznikající polyuretanová hmota se napěňuje a vytváří uzavřenou mikroskopickou buněčnou strukturu, díky které má výsledná PUR pěna výborné tepelněizolační a hydroizolační vlastnosti. Chemickým složením jednotlivých komponent lze ovlivňovat časový průběh chemické reakce, respektive způsob zpracování a především výsledné mechanické vlastnosti objemovou hmotnost, pevnost v tlaku a další parametry. PUR pěny vyráběné v současnosti již neobsahují freony.

Rozdíl mezi PIR a PUR:
Materiál PIR je tvořen kombinací uretanových a isokyanurátových vazeb, zatímco PUR obsahuje především uretanové vazby. Na rozdíl od materiálu PUR se při výrobě PIR uplatňují kromě přebytečného izokyanátu také polyesterové polyoly, které zapadají do jeho prstencové struktury. Izolační materiály z PIR tak vykazují lepší parametry, jako jsou například:
 
Co můžete udělat pro to, abyste neměli bezesné noci v přehřáté ložnici pod střechou? Dobře zateplená střecha je rozhodující:
  Ve dnech jako jsou tyto…si člověk přeje, mít doma alespoň jedno chladné místečko k odpočinku. Bohužel horko v podkrovních místnostech je stále nevyřešený problém. Během horkých letních dní může teplota na povrchu střešní krytiny vystoupat až na 80°C. Pokud je střecha špatně nebo nedostatečně zateplena, proniká teplo bez překážek do podkroví a vzniká tam tak nesnesitelné klima.
Vzhledem k tomu, že se v podkroví velmi často nachází dětské pokoje nebo ložnice, jsou letní dny a noci pro obyvatele často utrpení.
Fakta, kterým rozumí každý
  Puren tepelná izolace díky svým vynikajícím izolačním vlatnostem účinně zamezuje prochládání v zimních měsících a zároveň zabraňuje pronikání horka do podkroví v letních měsících. Experti v oboru ví, že střecha bez tepelných mostů ochrání podkrovní místnosti nejlépe.
Dobrá ochrana před přehříváním v létě znamená komfortní bydlení!
 
 
Nadkrokevní zateplení
Plechová střecha
Kombinace zateplení
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky